0 850 885 10 35
| info@netin.com.tr
0 850 885 10 35

FARKLI LOKASYONLARDAKİ ŞUBELERİNİZİN İLETİŞİMİNİ KOLAYLAŞTIRIN | Blog

FARKLI LOKASYONLARDAKİ ŞUBELERİNİZİN İLETİŞİMİNİ KOLAYLAŞTIRIN

FARKLI LOKASYONLARDAKİ ŞUBELERİNİZİN İLETİŞİMİNİ KOLAYLAŞTIRIN

Başlığımızdan da anlaşılacağı gibi kamu ya da kurumsal bir kuruluş olması farketmeden, birden çok lokasyonda şube, acente ya da bayiler arasındaki veri alışverişinin hızı ve güvenliğini sağlayan bir sistemden bahsedeceğiz.

İşte aradığımız sistem dediğiniz duyar gibiyiz. Haydi gelin konuyu biraz daha açalım… 

MPLS VPN, sanal özel ağlar (VPN'ler) oluşturmak için çok protokollü etiket anahtarlamayı (MPLS) kullanmaya yönelik bir yöntem ailesidir. MPLS VPN, bir MPLS omurgası kullanarak çeşitli ağ trafiği türlerini (e-posta, görüntü, ses, video, elektronik dökümanlar vb. ) taşımak ve yönlendirmek için kullanılan esnek bir yöntemdir. Yani exchange yapılar üzerinden iletişimini sağlayan, ortak ERP yazılımları kullanan şirketlerin şube, ofis ya da acentelerinin iş uygulamalarına kesintisiz ve güvenli şekilde ulaşmalarını ve işlem yapmaları sağlanmakta.

İnternete çıkmadan kullanılan bu sistem kurumsal verilerin de güvenliğini sağlıyor. Sistem kurgulanırken her kullanıcı için ayrı VPN (Sanal Özel Ağ-Kapalı ve güvenli ağ) alanları oluşturulur. Oluşturulan bu alanlarda kullanıcılara ait bağlantılar tanımlanır ve her kullanıcı için MPLS şebekesinde sanal, güvenli ve birbirinden bağımsız bir yapı oluşturulur.

 

MPLS VPN sistemi, donanımsal ve yazılımsal olarak maliyetleri de düşürmektedir. Örneğin şubelere ayrı merkez ofise ayrı, cloud ve veri merkezi için ayrı bir güvenlik donanımı ya da yazılımı yerine, MPLS ile internete bağlanılan merkez noktaya kurulan tek bir güvenlik donanımıyla maliyetleri düşürmek akılcı bir yol olarak görünüyor. 

İşletmenin büyüklüğü farketmeksizin birden fazla lokasyonu olan her kurumun kesintisiz ve güvenli veri alışverişi ihtiyacına cevap veren MPLS VPN sistemlerinde, noktaların internete çıkmadan lokasyonlar arası noktadan noktaya bağlantılar üzerinden tüm noktalara erişebilmeleri önem taşımaktadır.

 

Netin olarak MPLS VPN hizmetimizin özellikleri:

  • Tek noktadan yönetilebilir ve ölçeklenebilir
  • Noktadan noktaya veya noktadan çok noktaya basit konfigürasyonlar ile doğrudan erişim
  • Güvenli – Dış Dünya’dan izole erişim
  • Kuruma özel projelendirme

 

Güvenli bir iletişim için tıkayın, formu doldurun uzmanlarımız sizi arasın.

Blog'da ara
Kategoriler
Netin A.Ş. Twitter
Netin, Netdirekt’in ortak kuruluşudur.

Netin A.Ş.
Egemenlik Mah. Aydınlar Cad. No:44
Işıkkent Bornova - İZMİR
+90 (850) 885 10 35

Netin, Netdirekt’in ortak kuruluşudur.