0 850 885 10 35
| info@netin.com.tr
0 850 885 10 35

İhtiyacınız olan internetin özelliklerini biliyor musunuz? | Blog

İhtiyacınız olan internetin özelliklerini biliyor musunuz?

İhtiyacınız olan internetin özelliklerini biliyor musunuz?

Türkiye'de radyolink bağlantı ile ilgili bilgi vermeden önce gelin bu kavramı açıklayalım.

Radyolink iki nokta arasında elektromanyetik dalgalarla iletişim için kurulan düzenektir. Bu düzenekle sadece iki nokta arasında iletişim sağlanır. Sistemin sağladığı bağlantı sadece dar bir koridor içerisinde gerçekleşir. Bu dar koridor da iletişimin güvenliğini sağlar. 

Kurumsal firmalar, hastaneler, okullar, KOBİ'lerin tercih ettiği radyolink sistemin kurulumu sadece 24 saat sürer. Günümüz iş hayatının hızlı ve çevik olmayı gerektirdiğini düşünürsek, kaliteli ve güvenilir internet bağlantısı için radyolink sistemleri kullanmak avantajlı oluyor.

Fiber kablolama için altyapı oluşturma zorluğu ve maliyeti yüksek gelen yerlerde radyolink bağlantıyla havadan kablosuz veri iletiminin önemini gün geçtikçe artırıyor.

Dünyada 2021-2025 döneminde 5 yıllık radyolink pazar büyüklüğünün 17 milyar dolar olması öngörülüyor, Türkiye için ise bu rakam yaklaşık 200 milyon dolara karşılık geliyor.

YÜKSELEN DEĞER: RADYOLİNK

Gittikçe daha da kritik önem kazanacak veri transferi işleminin güvenli, tüm detayları bilinen kanallar üzerinden gerçekleştirilmesi veri güvenlik açısından vazgeçilmez önem taşıyor. Bu sebeple, 2025 yılı sonuna kadar Türkiye'de yaklaşık 60 bin radyolink kurulması öngörülüyor.

İlerleyen yıllarda çok yüksek veri iletim hızlarına ancak fiber ya da radyolink gibi iki altyapı yönteminden biriyle ulaşılabilecek. Bu sebeple fiber döşemenin zaman ve ekonomik açılardan maliyetli olacağı yerlerde radyolink kullanımları tercih edilecek.

Veri güvenliğini, maliyetleri ve hızlı olmayı düşünen tüm işletmeleri bilgi almaya davet ediyoruz. Bizimle iletişime geçin, uzman ekiplerimiz size detaylarıyla internet bağlantınız hakkındaki her şeyi anlatsın.

Blog'da ara
Kategoriler
Netin A.Ş. Twitter
Netin, Netdirekt’in ortak kuruluşudur.

Netin A.Ş.
Egemenlik Mah. Aydınlar Cad. No:44
Işıkkent Bornova - İZMİR
+90 (850) 885 10 35

Netin, Netdirekt’in ortak kuruluşudur.