0 850 885 10 35
| info@netin.com.tr
0 850 885 10 35

İŞ YAŞAMINIZDAKİ EN YAYGIN 5 BT PROBLEMİ | Blog

İŞ YAŞAMINIZDAKİ EN YAYGIN 5 BT PROBLEMİ

İŞ YAŞAMINIZDAKİ EN YAYGIN 5 BT PROBLEMİ

Sürekli değişen ve gelişen teknoloji karşında iş yerinizde meydana gelen BT sorunlarını bilmek çok önemlidir. Sorunlar yavaş performans kadar küçük ya da mavi ekran kadar büyük olabilir. Birçoğu da bilgisayarınızı yeniden başlatarak çözümlenebilir.

Bu sorunlar hakkında ne kadar bilgiye sahip olduğunuzun yanı sıra yetenekli ve çevik iş ortaklarıyla da çalışmak sizi ve şirketinizi rahatlatacaktır.

Haydi gelin sıklıkla yaşanılan BT sorunları ve çözümleri hakkında biraz okuyalım.

 

1. ZAYIF VEYA OLMAYAN AĞ GÜVENLİĞİ

Güvenli ve emniyetli bir ağa sahip olmak şirketinizde sadece 5 çalışan olsa bile her büyüklükteki işletme için çok önemlidir.

Kötü amaçlı yazılımlar, bilgisayar korsanları verilere saldırmak konusunda işletme büyüklüğü ayırt etmiyor. Hatta siber suçlular çoğunlukla ağ güvenliği yeterli olmadığı için küçük işletmeleri hedef alırlar. Ağ güvenliğiniz saldırıların olmasını beklemeden önce önlemlerin alınması gereken bir konudur.

Şirketinizde kullandığınız etkin bir güvenlik duvarı sistemi, 5651 loglama ve DDoS atak önleme sistemi sizi kötü amaçlı saldırılardan koruyacaktır.

 

2. ESKİ TEKNOLOJİ

Eski ve yavaş çalışan BT sisteminden daha kötüsü onu kullanmaya devam etmek olmalıdır. Sürekli arıza çıkaran eski bir teknoloji aynı zamanda işletme maliyetlerini de dolaylı yoldan yükseltmektedir.

Yeni teknolojiye sahip olmak için yeterli kaynak ayrılması ve BT ekibinize güvenmek en doğru hareket olacaktır.

 

3. VERİ YEDEKLEME

Bir sabah işe geldiğinizde tüm verilerin kaybolmuş olduğunu şirketteki panik havasından anlıyorsunuz. Sağlam bir yedekleme stratejiniz ve çözümünüz zaten varsa hızlı bir şekilde şirket işine geri dönebilir. Peki ya yoksa… 

Hemen bir strateji oluşturup veri yedekleme konusundaki önlemleri almanız gerekir. 

 

4. HANGİ KABLO NEREYE GİDİYOR?

Küçük büyük farketmez tüm işletmelerin büyük sorunlarından bir tanesi daha kablolar. İnternet bağlantı, router, yazıcı, güvenlik kamerası, herhangi bir makinenin kablosu derken bu sıra uzar da gider. Karmakarışık bir kablo yapısı BT elemanı için zaman kaybından, işletme için maliyet artışından başka bir problem değildir. 

Doğru bir yapısal kablolama hizmeti ile bu sorunu kökünden çözüp maliyetleri düşürebilir, BT çalışanı olarak zamanınızı daha etkin kullanabilirsiniz.

 

5. BAĞLANTIM ÇOK YAVAŞ VEYA SÜREKLİ KOPUYOR

İşte geldik en büyük probleme. BT çalışanı olarak her gün şirket çalışma arkadaşlarınızdan bu yakarışları duyuyorsunuzdur. Fiber olmayan ya da düşük kaliteli fiber bağlantılar ne kadar yüksek faturalar ödeseniz de size istediğiniz performansı vermiyorsa başka servis sağlayıcılar araştırma zamanı gelmiş demektir. Metro Ethernet bağlantı sayesinde altyapınızda fiber varsa da yoksa da size istediğiniz verimlilikteki internet hızını verecektir. Sadece şirketinize özel bağlantı sayesinde hem güvenli hem hızlı bir bağlantıya sahip olabilirsiniz. Ayrıca BT çalışanı olarak şirket maliyetlerini düşürmeye katkınız olur.

 

Bir BT çalışanı olarak tüm bu sorunlardan daha fazlasını da yaşıyor olabilirsiniz. Teknik destek ve çözümler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz uzmanlarımız size yardımcı olmaktan keyif duyacaktır. Unutmayın yetenekli ve çevik bir iş ortağı zamanınızı etkin kullanmanızı sağlar.

Bizimle iletişime geçmek isterseniz bilgilerimize burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Blog'da ara
Kategoriler
Netin A.Ş. Twitter
Netin, Netdirekt’in ortak kuruluşudur.

Netin A.Ş.
Egemenlik Mah. Aydınlar Cad. No:44
Işıkkent Bornova - İZMİR
+90 (850) 885 10 35

Netin, Netdirekt’in ortak kuruluşudur.